Modern Kölelik ve İnsan Kaçakçılığını Azaltma Çözümleri

Modern Kölelik ve İnsan Kaçakçılığını Azaltma Çözümleri
Modern Kölelik ve İnsan Kaçakçılığını Azaltma Çözümleri

Dünyanın her yerindeki hükümetler, kuruluşların aktif olarak izlemelerini ve operasyonlarından ve tedarik zincirlerinden zorla çalıştırmayı ortadan kaldırmalarını sağlamak için yasal önlemler alıyor.

Küresel Kölelik Endeksi’ne göre, dünya çapında 46 milyondan fazla insan modern kölelik içinde yaşıyor. Artan sayıda devlet kurumu, kendi yetki alanlarının herhangi bir bölümünde mal ve hizmet tedarik eden, bir iş yürüten veya bir işin bir bölümünü yürüten kuruluşların, adımları ve süreçleri özetleyen yıllık bir kölelik ve insan kaçakçılığı beyanı yayınlamasını gerektiren Modern Kölelik yasasını kabul ediyor. bu sorunu hafifletmek için aldılar.

Her yönetmeliğin özellikleri kendi yönetim organlarına özel olsa da, bugüne kadarki tüm Modern Kölelik mevzuatı, markaların ve perakendecilerin zorla çalıştırma ve insan kaçakçılığı risklerini değerlendirmek için tedarik zincirlerinin doğrulanmasını zorunlu kılmıştır.

Dünya genelinde Modern Kölelik Yasaları:

  • California, ABD: 2010 Tedarik Zincirlerinde Şeffaflık Yasası
  • Birleşik Krallık: 2015 Modern Kölelik Yasası
  • Avustralya: 2018 Modern Kölelik Yasası
  • Fransa: Teyakkuz Yasası Görevi

teknikdenetim.com Nasıl Yardımcı Olabilir

teknikdenetim.com, kuruluşların yalnızca bu tür küresel Modern Kölelik Kanunlarının gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda tedarik zincirlerinde çalışan herkes için güvenli bir ortam sağlamak için eksiksiz çözümler sunar.

  • İşe alım ajansı ve hizmet sağlayıcı denetimleri ve şirket süreçlerinde durum tespiti denetimleri yoluyla iç organizasyon desteği
  • İşyeri Koşulları Değerlendirmeleri dahil Tedarik Zinciri Çözümleri ve teknikdenetim.com programları
  • Modern Kölelik Kanunları, insan ve işçi hakları, rüşvetle mücadele ve diğer modern kölelik politikalarına ilişkin eğitimi ve uyumu geliştirmeye yönelik eğitim ve iyileştirme programları
  • Sosyal Uygunluk Denetim Hizmetleri: Ajans, gözetim ve taşeron denetimleri ve BSCI, SEDEX, EICC dahil Sanayi Birliği Programları
  • Ayrıca teknikdenetim.com , kuruluşunuzun tedarik tabanınızı haritalandırmasına , yapısal riskleri taramasına, tedarikçilerinizin profilini oluşturmasına, risklere öncelik vermesine ve tüm tedarik zinciriniz için kimlik bilgilerini tek bir çevrimiçi portalda doğrulamasına yardımcı olabilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir